Grzywacz/Rejman/Sudnik – SHAHMAT

SHAHMAT

Na zaproszenie Jacka Jędrzejczaka spotkaliśmy się w Instytucie 116
12 czerwca 2014 roku aby zagrać ze sobą w tym składzie po raz pierwszy.
Z radością dzielimy się tym co powstało podczas tej sesji.

Marta Grzywacz
Andrzej Rejman
Tadeusz Sudnik

realizacja dźwięku: Rafał Smoliński

projekt i realizacja obrazu: Jacek Jędrzejczak

współpraca: Regina Kotarba i Piotr Cieślik

12.06.2014
Instytut 116
ul Grochowska 116
Warszawa

 

Marta Grzywacz
Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Warsztat improwizatora doskonaliła pod okiem i uchem takich mistrzów jak Szabolcs Esztenyi, Anto Pett (fortepian), a także Anne-Liis Poll (głos). Laureatka drugiej nagrody w Instant Composition Contest 2012 na Festiwalu Transatlantyk. Współtworzy improwizującą grupę Brzdęk Ferajna, jest także członkiem warszawskiego zespołu wykonującego muzykę współczesną Hashtag Ensemble. Jako wykonawca/improwizator współpracowała z takimi kompozytorami jak Wojciech Błażejczyk czy Bartosz Kowalski-Banasewicz. Autorka wierszy i piosenek.

Andrzej Rejman
Kompozytor, improwizator, producent muzyczny, o dużym dorobku nagraniowym i wydawniczym. Współpracował z producentami filmowymi (Poltel, Interpress Film, TVP) i stacjami radiowymi. Jego dorobek kompozytorski to zarówno utwory instrumentalne (wydane m.in. w USA, Kanadzie i Wlk Brytanii) jak i piosenki, a także utwory improwizowane. Współpracownik Universal Publishing Production Music. Ważną częścią dorobku kompozytora są krótkie formy fortepianowe, tzw „Preludia Dzienne”.

Tadeusz Sudnik
Realizator dźwięku, kompozytor producent. Pracował w Studio Eksperymentalnym PR i Teatrze Narodowym. Założył Stołeczne Przedsiębiorstwo Oczyszczania i Mieszania Dźwięków i Studio Dźwięków Niemożliwych. Grał m.in. w zespołach Cytula Tyfun da Bamba Orkiester (Krzysztof Knittel), Freelectronic (T.Stańko) Amusos (A.Pierończyk). Współpracuje z muzykami, plastykami, reżyserami, poetami i performerami. Obecnie związany z Kawalerami Błotnymi (Jerzy Kornowicz). Najbardziej interesuje go łączenie dźwięków żywych z przekształceniami i elektroniką.

Jacek Jędrzejczak
Zajmuje się fotografią artystyczną i sztuką wideo. Głównym kierunkiem jego artystycznych poszukiwań jest analiza ludzkiej psychiki i jej ciemnych stron. Twórca galerii Instytut 116, do której zaprasza artystów sztuk wizualnych, muzyków, performerów… Z jego inicjatywy mają miejsce eksperymentalne spotkania muzyczne, na podstawie których tworzy fotografie i filmy. Wykładowca, kolekcjoner sztuki, wydawca.