Micromelancholié – Infinite Sea of Objects

1. 05’23”
2. 06’50”
3. 12’00”
4. 18’53”

Micromelancolié to projekt Roberta Skrzyńskiego (1984), aktywny od roku 2002. Z pomocą mikrosampli, dźwięków znalezionych, nagrań terenowych oraz sprzężeń zwrotnych, buduje repetytywne struktury mieszczące się w ramach estetyki usterki.

Nagrania projektu ukazują się na całym świecie, głównie na kasetach w labelach takich jak m.in.: A Beard of Snails (DK), Already Dead Tapes (US), Ghetto Naturalist Series (US), Jozik Records (FI), Quasi Pop (UA), Rocket Machine Tapes (AU) Sangoplasmo (PL), Metaphysical Circuits (DK) czy MonotypeRec. (PL).

W roku 2013, nakładem BDTA, ukazuje się CD-R zatytułowany „#p st-m d rn_summertime” – jest to pierwszy zbiór solowych nagrań Roberta wydany w Polsce. Rok później, dzięki staraniom wytwórni Zoharum, w formie albumu „It Doesn’t Belong Here”, ukazują się cztery eksperymentalne kompozycje ocierające się o gatunki takie jak ambient, drone czy clicks’n’cuts.

Od 2012 Robert współpracuje aktywnie z norweskim artystą Sindre Bjerga. Efektem kolaboracji jest CD „Prayer Calls” wydany w roku 2012 przez Aurora Borealis (UK), CD-R „Momentum” wydany rok później przez Twice Removed (AU) oraz kilka nagrań, które ukażą się wkrótce nakładem takich wytwórni jak MonotypeRec. (PL) czy Black Horizons (US).

www.coughserenades.com