Kacper Ziemianin – Recent Works

Audio

  1. make-believe-make
  2. Finnish Alphabet
  3. Live @ Literki @ Muzykoterapia May 2012

Video

  1. Cymatic Clock
  2. Around the Clock

Kacper Ziemianin ma klasyczne wykształcenie muzyczne oraz liczne przygody z dźwiękiem, od black metalu przez połamaną elektroniką aż do ambientu i noise. Te podróże zaprowadziły go do Londynu, gdzie obecnie mieszka i pracuje i gdzie ukończył kierunek Sonic Arts na tamtejszej Middlesex University.

W międzyczasie uczył się również na Akademii Muzycznej w Krakowie, w Berlinie (UDK) oraz Amsterdamie (STEIM) i grał w kilku zespołach.

Obecnie głownie zajmuje się budową własnych instrumentów i modyfikowanych istniejących układów, a także instalacjami audiowizualnymi oraz sound designem. Podczas występów na żywo improwizuje na zbudowanych przez siebie instrumentach, bez użycia komputera, czy wcześniej nagranych dźwięków.

Autor instalacji audiowizualnych, sound designu do filmów, oraz audycji „Polish Deli” w najlepszej radiostacji na świecie – Resonance Fm. Występował i pokazywał swoje prace w Irlandii, Anglii, Finlandii, Niemczech i Polsce. Za swój utwór „Trans-formation” dostał pierwszą nagrodę w konkursie „Dolina Kreatywna” w dziedzinie muzyka.

Sierpnień 2012 spędził w Finlandii na rezydencji dla artysty dźwię∑ku w „MUU Artists Association”, w ramach której przygotował interaktywną audio – instalacje „Around the Clock” w galerri dźwięku „Akusmata”, a także dawał koncerty i prowadził warsztaty.