Muzyka Centrum Art Society
Polish-Hungarian Friendship Society
Academy of Music, Cracow
Bunkier Sztuki
Euro Art Zone Festival
Audio Art 2005
13. Audio Art Festival
Cracow, Poland
November 14
20.00
Bunkier Sztuki
OXO-factory: Estera & Misiu (Krakow, Paris)
Estera Tajber, Jean-Baptiste Boiteux, Sebastien Perron
La Cage - video performance
<< back

Stowarzyszenie Artystyczne "Muzyka Centrum"
Akademia Muzyczna w Krakowie
Bunkier Sztuki
Zarząd Międzywojewódzki Towarzystw Przyjaźni Polsko-Węgierskiej

Euro Art Zone Festival
Festiwal Audio Art '05OXO-Factory
(Kraków, Paryż)

Estera Tajber
Jean-Baptiste Boiteux
Sebastien Peron

La Cageponiedziałek, 14 listopada 2005, godz. 20.00
Bunkier Sztuki, pl. Szczepański 3a


MISIU(Jean -Baptiste Boiteux) urodził się w 1977 roku. Studiował L'Ecole Natinale Superieure des Beaux-Arts w Paryżu. Po ukończeniu Akademii kontynuuje działalność artystyczną, zajmując się sztuką video-performance, muzyką eksperymentalną, multimedia.

EST#ERA (Estera Tajber) jest nadal studentką w L'Ecole Nationale Superieure des Beaux-Arts w Paryżu, obecnie na czwartym roku w pracowni multimedia, urodziła się w 1979 roku.
Zajmuje się video-performance i muzyką eksperymentalną.

Spotkali się w 2004 roku, ich pierwszy kontakt z muzyką i obrazem zrodził liczne przeżycia, które zaowocowały obecną działalnością. Od tego czasu żyją i pracują razem. Mieszkają w Paryżu gdzie współtworzą różnorodne projekty artystyczne. Ich pierwsze wspólne dzieło to krótkometrażowy "La Cage" (Klatka), na którego bazie powstał później performance. Współtworzony jest z Christelle Lassort, Sebastien Perron i Nicolas Verger zajmują się dźwiękiem, natomiast Francois Richard kadrowaniem filmowym. Współpracują z wieloma grupami muzycznymi jak: CO-,Mako, Superkable, Headphone Karaoke, Wankers United Glamur to Kill, i Dj-ami jak Patrick Vidal, Patrick Thevenin, IZM, MisterK, Alex B, Rodoudou, Ben Dover...
Każdy szczegół dźwiękowy jest przekładany na obraz, w którym opowiadają o swych emocjach, reakcji na dźwięk, przeżyciach i tym stwarzają kolejną płaszczyznę emocji...
Brali udział w La Nhuit Blanche, Les RDV Electroniques. W skład OXO-Factory wchodzą: Francois Richarde, Benoit Bretagne i J-Philippe Boiteux, pracują często razem przy opracowywaniu materiałów i dokumentacji.projekt sponsorowany przez:
Ministerstwo Kultury
Urząd Miasta Krakowa
International Visegrad Fund, Bratislava

<< back